Úvodní stránka » Terária a příslušenství

Terária a příslušenství

Do terária nejčastěji umisťuji žárovky EXO TERRA Reptile UVB 100, 150, 200  13-25W. K této UVB zářivce je zapotřebí přidat ještě 40W, zcela obyčejnou bodovou žárovku - podle prostoru a podmínek zvoleného terária. Pokud máte terárium menší, doporučuji bodovku nastavit v takové výšce, aby byla pod ní teplota v rozmezí mezi 35-40 °C.

UVB zářivku je zapotřebí umístit 7-10cm nad zvířetem. Doporučují také zakoupení digitálních spínacích hodin z důvodu správného nastavení denního režimu - dobu svícení doporučuji nastavit na 10-12 hod. denně studeným denním světlem (čím více denního světla, tím lépe). Také je dobré regulovat roční období, tedy snižováním a zvyšováním hodin svícení. UVB slouží ke střebávaní vápníku v těle želvy a zároveň dodává další vitamíny jako např. vitamín D. UVB lampa je zapotřebí především přes zimu, kdy není dostatek slunce, neboť želva si uchovává UVB v těle jen na dva až tři měsíce.

Substrát do terária doporučuji lignocel, skládající se z kokosové drti. Tu je potřeba každý večer rosit, pozor - nikoliv vyplavit terárium : ). Pomáhá to regulovat vlhký režim želv převážně v sušším období.

Dále je možné cca. do čtvrtiny terária umístit okrasné kamenivo, břidlice, umělé rostliny, misku na vodu atd. Želvy si hledají své zázemí a proto je pro ně zcela přirozené zahrabávání do substrátu. Každá želva si najde takové místo, které ji momentálně nejvíce vyhovuje a není zapotřebí ji nutit do nějaké jiné, nepřirozené polohy.

Veškeré vybavení a přislušenství k chovu suchozemských želv je možné zakoupit přímo u nás.

Novinky

!!! Přijímám rezervace na Vánoce 2023 více info na Tel. !!!

18. 9. 2018

Aldabra - Rodinný dokumet

19. 9. 2017

Rozvoz želviček a terárií po celé České Republice

29. 1. 2016

archív